Kış lastiği testi 205/70 R15 için 2026
Test sonuçları
Genel performans sıralaması
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
Bridgestone Blizzak LM-00578%
2.
Nokian WR Snowproof
Nokian WR Snowproof59%
3.
Lassa Competus Winter 2+
Lassa Competus Winter 2+57%
4.
Falken EuroWinter HS01
Falken EuroWinter HS0155%
5.
Matador MP93 Nordicca
Matador MP93 Nordicca51%
6.
Linglong Sport Master Winter
Linglong Sport Master Winter47%
Kuru zeminde yol tutuşu
Genel puandaki ağırlık:
20%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
Bridgestone Blizzak LM-00577%
2.
Nokian WR Snowproof
Nokian WR Snowproof76%
3.
Linglong Sport Master Winter
Linglong Sport Master Winter64%
4.
Falken EuroWinter HS01
Falken EuroWinter HS0161%
5.
Lassa Competus Winter 2+
Lassa Competus Winter 2+58%
Kuruda frenleme
50%
1.
Nokian WR Snowproof
88%
2.
Bridgestone Blizzak LM-005
68%
3.
Falken EuroWinter HS01
65%
4.
Linglong Sport Master Winter
63%
5.
Lassa Competus Winter 2+
42%
6.
Matador MP93 Nordicca
31%
Kuru yol tutuşu - ölçümlenen
50%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
85%
2.
Nokian WR Snowproof
64%
3.
Linglong Sport Master Winter
65%
4.
Falken EuroWinter HS01
57%
5.
Matador MP93 Nordicca
Yetersiz veri
6.
Lassa Competus Winter 2+
Yetersiz veri
Kuru sürüş davranışı
0%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
81%
2.
Nokian WR Snowproof
64%
3.
Falken Eurowinter HS01
50%
4.
Matador MP93 Nordicca
Yetersiz veri
5.
Lassa Competus Winter 2+
Yetersiz veri
6.
Linglong Sport Master Winter
Yetersiz veri
Kuru zemin emniyeti
0%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
88%
2.
Nokian WR Snowproof
65%
3.
Falken Eurowinter HS01
49%
4.
Matador MP93 Nordicca
Yetersiz veri
5.
Lassa Competus Winter 2+
Yetersiz veri
6.
Linglong Sport Master Winter
Yetersiz veri
Islak zeminde yol tutuşu
Genel puandaki ağırlık:
40%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
Bridgestone Blizzak LM-00587%
2.
Lassa Competus Winter 2+
Lassa Competus Winter 2+72%
3.
Falken Eurowinter HS01
Falken Eurowinter HS0164%
4.
Matador MP93 Nordicca
Matador MP93 Nordicca39%
5.
Linglong Sport Master Winter
Linglong Sport Master Winter39%
6.
Nokian WR Snowproof
Nokian WR Snowproof39%
Islakta frenleme
20%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
96%
2.
Falken Eurowinter HS01
66%
3.
Lassa Competus Winter 2+
60%
4.
Linglong Sport Master Winter
47%
5.
Matador MP93 Nordicca
39%
6.
Nokian WR Snowproof
36%
ıslak zemin yol tutuşu
20%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
91%
2.
Falken Eurowinter HS01
52%
3.
Linglong Sport Master Winter
39%
4.
Nokian WR Snowproof
35%
5.
Matador MP93 Nordicca
Yetersiz veri
6.
Lassa Competus Winter 2+
Yetersiz veri
Düz yolda suda kızaklama
20%
1.
Falken Eurowinter HS01
86%
2.
Bridgestone Blizzak LM-005
78%
3.
Lassa Competus Winter 2+
69%
4.
Matador MP93 Nordicca
39%
5.
Nokian WR Snowproof
33%
6.
Linglong Sport Master Winter
36%
Virajda suda kızaklama
20%
1.
Lassa Competus Winter 2+
75%
2.
Bridgestone Blizzak LM-005
80%
3.
Falken Eurowinter HS01
72%
4.
Nokian WR Snowproof
39%
5.
Matador MP93 Nordicca
43%
6.
Linglong Sport Master Winter
24%
Islak dairesel pistte tur süresi
20%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
91%
2.
Lassa Competus Winter 2+
70%
3.
Matador MP93 Nordicca
45%
4.
Nokian WR Snowproof
50%
5.
LingLong Sport Master Winter
48%
6.
Falken Eurowinter HS01
45%
Karlı zeminde yol tutuşlu
Genel puandaki ağırlık:
30%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
Bridgestone Blizzak LM-00566%
2.
Nokian WR Snowproof
Nokian WR Snowproof52%
3.
Matador MP93 Nordicca
Matador MP93 Nordicca50%
4.
Falken EuroWinter HS01
Falken EuroWinter HS0148%
5.
Lassa Competus Winter 2+
Lassa Competus Winter 2+46%
6.
Linglong Sport Master Winter
Linglong Sport Master Winter43%
Karda çekiş
33%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
67%
2.
Lassa Competus Winter 2+
49%
3.
Nokian WR Snowproof
43%
4.
Matador MP93 Nordicca
45%
5.
Falken Eurowinter HS01
39%
6.
Linglong Sport Master Winter
35%
Karda frenleme
33%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
71%
2.
Falken EuroWinter HS01
59%
3.
Nokian WR Snowproof
56%
4.
Matador MP93 Nordicca
56%
5.
Lassa Competus Winter 2+
43%
6.
Linglong Sport Master Winter
49%
Karlı zemin yol tutuşu
33%
1.
Nokian WR Snowproof
56%
2.
Bridgestone Blizzak LM-005
59%
3.
Falken EuroWinter HS01
48%
4.
Linglong Sport Master Winter
44%
5.
Matador MP93 Nordicca
Yetersiz veri
6.
Lassa Competus Winter 2+
Yetersiz veri
Karda viraj tutuşu
0%
1.
Bridgestone Blizzak LM-005
62%
2.
Matador MP93 Nordicca
49%
3.
Falken EuroWinter HS01
56%
4.
Linglong Sport Master Winter
55%
5.
Nokian WR Snowproof
52%
6.
Lassa Competus Winter 2+
Yetersiz veri
Sürüş konforu
Genel puandaki ağırlık:
5%
1.
Matador MP93 Nordicca
Matador MP93 Nordicca82%
2.
Nokian WR Snowproof
Nokian WR Snowproof70%
3.
Bridgestone Blizzak LM-005
Bridgestone Blizzak LM-00560%
4.
Falken Eurowinter HS01
Falken Eurowinter HS0157%
5.
Linglong Sport Master Winter
Linglong Sport Master Winter43%
6.
Lassa Competus Winter 2+
Lassa Competus Winter 2+40%
Dış gürültü
100%
1.
Matador MP93 Nordicca
82%
2.
Nokian WR Snowproof
70%
3.
Bridgestone Blizzak LM-005
60%
4.
Falken Eurowinter HS01
57%
5.
Lassa Competus Winter 2+
40%
6.
Linglong Sport Master Winter
43%
Iç gürültü
0%
1.
LingLong Sport Master Winter
75%
2.
Nokian WR Snowproof
65%
3.
Bridgestone Blizzak LM-005
63%
4.
Falken Eurowinter HS01
55%
5.
Matador MP93 Nordicca
Yetersiz veri
6.
Lassa Competus Winter 2+
Yetersiz veri