Yaz lastiği testi 225/55 R18 için 2026
Test sonuçları
Genel performans sıralaması
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
GoodYear Efficientgrip 2 SUV73%
2.
Pirelli SCORPION
Pirelli SCORPION66%
3.
Pirelli Scorpion Verde
Pirelli Scorpion Verde58%
4.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
Dunlop SP Sport MAXX RT257%
5.
Imperial EcoSport SUV
Imperial EcoSport SUV31%
Kuru zeminde yol tutuşu
Genel puandaki ağırlık:
35%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
GoodYear Efficientgrip 2 SUV67%
2.
Pirelli SCORPION
Pirelli SCORPION61%
3.
Pirelli Scorpion Verde
Pirelli Scorpion Verde53%
4.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
Dunlop SP Sport MAXX RT248%
5.
Imperial EcoSport SUV
Imperial EcoSport SUV27%
Kuruda frenleme
50%
1.
Pirelli SCORPION
74%
2.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
62%
3.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
51%
4.
Pirelli Scorpion Verde
49%
5.
Imperial EcoSport SUV
26%
Kuru yol tutuşu - ölçümlenen
50%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
72%
2.
Pirelli Scorpion Verde
57%
3.
Pirelli SCORPION
47%
4.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
44%
5.
Imperial EcoSport SUV
28%
Islak zeminde yol tutuşu
Genel puandaki ağırlık:
50%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
GoodYear Efficientgrip 2 SUV73%
2.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
Dunlop SP Sport MAXX RT265%
3.
Pirelli Scorpion
Pirelli Scorpion59%
4.
Pirelli Scorpion Verde
Pirelli Scorpion Verde55%
5.
Imperial EcoSport SUV
Imperial EcoSport SUV35%
Islakta frenleme
20%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
78%
2.
Pirelli Scorpion Verde
64%
3.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
55%
4.
Pirelli SCORPION
55%
5.
Imperial EcoSport SUV
18%
ıslak zemin yol tutuşu
20%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
79%
2.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
59%
3.
Pirelli Scorpion Verde
53%
4.
Pirelli SCORPION
43%
5.
Imperial EcoSport SUV
21%
Düz yolda suda kızaklama
20%
1.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
84%
2.
Pirelli Scorpion
85%
3.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
67%
4.
Imperial EcoSport SUV
65%
5.
Pirelli Scorpion Verde
51%
Virajda suda kızaklama
20%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
73%
2.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
72%
3.
Pirelli SCORPION
53%
4.
Imperial EcoSport SUV
47%
5.
Pirelli Scorpion Verde
44%
Islak dairesel pistte tur süresi
20%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
70%
2.
Pirelli Scorpion Verde
64%
3.
Pirelli SCORPION
59%
4.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
53%
5.
Imperial EcoSport SUV
22%
Karlı zeminde yol tutuşlu
Sürüş konforu
Genel puandaki ağırlık:
5%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
GoodYear Efficientgrip 2 SUV91%
2.
Pirelli SCORPION
Pirelli SCORPION76%
3.
Pirelli Scorpion Verde
Pirelli Scorpion Verde72%
4.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
Dunlop SP Sport MAXX RT258%
5.
Imperial EcoSport SUV
Imperial EcoSport SUV28%
Dış gürültü
100%
1.
GoodYear Efficientgrip 2 SUV
91%
2.
Pirelli SCORPION
76%
3.
Pirelli Scorpion Verde
72%
4.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
58%
5.
Imperial EcoSport SUV
28%
Sürüş konforu
0%
1.
Pirelli SCORPION
90%
2.
Goodyear Efficientgrip 2 SUV
81%
3.
Dunlop SP Sport MAXX RT2
63%
4.
Pirelli Scorpion Verde
Yetersiz veri
5.
Imperial EcoSport SUV
Yetersiz veri