Yaz lastiği testi 215/70 R16 için 2026
Test sonuçları
Genel performans sıralaması
1.
Nokian Hakka Blue 2
Nokian Hakka Blue 282%
2.
Falken ZIEX ZE320
Falken ZIEX ZE32075%
3.
Bridgestone Turanza T005
Bridgestone Turanza T00571%
4.
Michelin Primacy 5
Michelin Primacy 571%
5.
Michelin Primacy 4+
Michelin Primacy 4+70%
6.
Hankook Ventus Prime 4
Hankook Ventus Prime 468%
7.
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac68%
8.
Pirelli P ZERO PZ4
Pirelli P ZERO PZ467%
9.
Nokian Hakka Blue 3
Nokian Hakka Blue 366%
10.
Toyo Proxes Comfort
Toyo Proxes Comfort63%
11.
Bridgestone Turanza 6
Bridgestone Turanza 662%
12.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
Falken ZIEX ZE310 Ecorun62%
13.
Firestone Roadhawk
Firestone Roadhawk60%
14.
Vredestein Ultrac+
Vredestein Ultrac+58%
15.
Continental EcoContact 6
Continental EcoContact 656%
16.
Firestone Roadhawk 2
Firestone Roadhawk 255%
17.
Cooper Zeon 4XS Sport
Cooper Zeon 4XS Sport51%
18.
General Tire Grabber GT Plus
General Tire Grabber GT Plus50%
19.
Viking ProTech NewGen
Viking ProTech NewGen50%
20.
Barum Bravuris 5 HM
Barum Bravuris 5 HM46%
21.
Bridgestone Turanza All Season 6
Bridgestone Turanza All Season 639%
Kuru zeminde yol tutuşu
Genel puandaki ağırlık:
35%
1.
Falken ZIEX ZE320
Falken ZIEX ZE32086%
2.
Nokian Hakka Blue 2
Nokian Hakka Blue 280%
3.
Hankook Ventus Prime 4
Hankook Ventus Prime 479%
4.
Bridgestone Turanza T005
Bridgestone Turanza T00578%
5.
Pirelli P ZERO PZ4
Pirelli P ZERO PZ473%
6.
Toyo Proxes Comfort
Toyo Proxes Comfort72%
7.
Firestone Roadhawk
Firestone Roadhawk72%
8.
Michelin Primacy 4+
Michelin Primacy 4+70%
9.
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac69%
10.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
Falken ZIEX ZE310 Ecorun69%
11.
Cooper Zeon 4XS Sport
Cooper Zeon 4XS Sport66%
12.
Michelin Primacy 5
Michelin Primacy 563%
13.
Bridgestone Turanza 6
Bridgestone Turanza 659%
14.
Nokian Hakka Blue 3
Nokian Hakka Blue 355%
15.
Continental EcoContact 6
Continental EcoContact 650%
16.
Vredestein Ultrac+
Vredestein Ultrac+47%
17.
Firestone Roadhawk 2
Firestone Roadhawk 242%
18.
General Tire Grabber GT Plus
General Tire Grabber GT Plus35%
19.
Barum Bravuris 5 HM
Barum Bravuris 5 HM30%
20.
Bridgestone Turanza All Season 6
Bridgestone Turanza All Season 626%
Kuruda frenleme
50%
1.
Falken ZIEX ZE320
90%
2.
Bridgestone Turanza T005
83%
3.
Hankook Ventus Prime 4
83%
4.
Michelin Primacy 4+
75%
5.
Nokian Hakka Blue 2
78%
6.
Nokian Hakka Blue 3
72%
7.
Toyo Proxes Comfort
76%
8.
Vredestein Ultrac
73%
9.
Firestone Roadhawk
71%
10.
Pirelli P ZERO PZ4
72%
11.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
66%
12.
Bridgestone Turanza 6
54%
13.
Cooper Zeon 4XS Sport
53%
14.
Michelin Primacy 5
52%
15.
Continental EcoContact 6
50%
16.
Vredestein Ultrac+
49%
17.
Viking ProTech NewGen
43%
18.
General Tire Grabber GT Plus
43%
19.
Firestone Roadhawk 2
38%
20.
Barum Bravuris 5 HM
29%
21.
Bridgestone Turanza All Season 6
27%
Kuru yol tutuşu - ölçümlenen
50%
1.
Falken ZIEX ZE320
83%
2.
Cooper Zeon 4XS Sport
79%
3.
Bridgestone Turanza T005
72%
4.
Michelin Primacy 5
75%
5.
Firestone Roadhawk
72%
6.
Hankook Ventus Prime 4
75%
7.
Pirelli P ZERO PZ4
74%
8.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
72%
9.
Toyo Proxes Comfort
68%
10.
Vredestein Ultrac
66%
11.
Michelin Primacy 4+
65%
12.
Bridgestone Turanza 6
64%
13.
Continental EcoContact 6
50%
14.
Firestone Roadhawk 2
47%
15.
Vredestein Ultrac+
44%
16.
Nokian Hakka Blue 3
38%
17.
General Tire Grabber GT Plus
27%
18.
Bridgestone Turanza All Season 6
24%
19.
Nokian Hakka Blue 2
Yetersiz veri
Islak zeminde yol tutuşu
Genel puandaki ağırlık:
50%
1.
Nokian Hakka Blue 2
Nokian Hakka Blue 284%
2.
Nokian Hakka Blue 3
Nokian Hakka Blue 383%
3.
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac78%
4.
Bridgestone Turanza T005
Bridgestone Turanza T00572%
5.
Pirelli P ZERO PZ4
Pirelli P ZERO PZ472%
6.
Firestone Roadhawk 2
Firestone Roadhawk 269%
7.
Falken Ziex ZE320
Falken Ziex ZE32069%
8.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
Falken ZIEX ZE310 Ecorun68%
9.
Michelin Primacy 4+
Michelin Primacy 4+67%
10.
Michelin Primacy 5
Michelin Primacy 566%
11.
Hankook Ventus Prime 4
Hankook Ventus Prime 465%
12.
Vredestein Ultrac+
Vredestein Ultrac+63%
13.
Firestone Roadhawk
Firestone Roadhawk60%
14.
Bridgestone Turanza 6
Bridgestone Turanza 658%
15.
Toyo Proxes Comfort
Toyo Proxes Comfort56%
16.
Cooper Zeon 4XS Sport
Cooper Zeon 4XS Sport47%
17.
General Tire Grabber GT Plus
General Tire Grabber GT Plus46%
18.
Viking ProTech NewGen
Viking ProTech NewGen43%
19.
Continental EcoContact 6
Continental EcoContact 635%
Islakta frenleme
20%
1.
Nokian Hakka Blue 3
87%
2.
Nokian Hakka Blue 2
84%
3.
Hankook Ventus Prime 4
76%
4.
Michelin Primacy 5
70%
5.
Michelin Primacy 4+
72%
6.
Bridgestone Turanza T005
72%
7.
Pirelli P ZERO PZ4
71%
8.
Falken Ziex ZE310 Ecorun
70%
9.
Vredestein Ultrac
69%
10.
General Tire Grabber GT Plus
60%
11.
Bridgestone Turanza 6
58%
12.
Vredestein Ultrac+
54%
13.
Falken ZIEX ZE320
59%
14.
Bridgestone Turanza All Season 6
55%
15.
Firestone Roadhawk 2
54%
16.
Firestone Roadhawk
51%
17.
Cooper Zeon 4XS Sport
50%
18.
Toyo Proxes Comfort
47%
19.
Barum Bravuris 5 HM
48%
20.
Continental EcoContact 6
43%
21.
Viking ProTech NewGen
36%
ıslak zemin yol tutuşu
20%
1.
Falken ZIEX ZE320
91%
2.
Pirelli P ZERO PZ4
88%
3.
Vredestein Ultrac
86%
4.
Bridgestone Turanza T005
83%
5.
Nokian Hakka Blue 2
81%
6.
Hankook Ventus Prime 4
70%
7.
Firestone Roadhawk 2
67%
8.
Bridgestone Turanza 6
65%
9.
Vredestein Ultrac+
65%
10.
Michelin Primacy 4+
62%
11.
Firestone Roadhawk
62%
12.
Michelin Primacy 5
57%
13.
Toyo Proxes Comfort
60%
14.
Cooper Zeon 4XS Sport
56%
15.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
54%
16.
Continental EcoContact 6
39%
17.
General Tire Grabber GT Plus
36%
Düz yolda suda kızaklama
20%
1.
Nokian Hakka Blue 3
96%
2.
Nokian Hakka Blue 2
91%
3.
Firestone Roadhawk 2
82%
4.
Michelin Primacy 5
83%
5.
Vredestein Ultrac+
80%
6.
Vredestein Ultrac
80%
7.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
76%
8.
Falken ZIEX ZE320
73%
9.
Michelin Primacy 4+
73%
10.
Firestone Roadhawk
67%
11.
Bridgestone Turanza T005
63%
12.
Hankook Ventus Prime 4
54%
13.
Pirelli P ZERO PZ4
53%
14.
Bridgestone Turanza 6
52%
15.
Bridgestone Turanza All Season 6
49%
16.
Barum Bravuris 5 HM
52%
17.
General Tire Grabber GT Plus
51%
18.
Toyo Proxes Comfort
48%
19.
Viking ProTech NewGen
39%
20.
Cooper Zeon 4XS Sport
33%
21.
Continental EcoContact 6
27%
Virajda suda kızaklama
20%
1.
Firestone Roadhawk 2
84%
2.
Nokian Hakka Blue 3
79%
3.
Vredestein Ultrac
82%
4.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
73%
5.
Vredestein Ultrac+
73%
6.
Michelin Primacy 5
71%
7.
Michelin Primacy 4+
68%
8.
Bridgestone Turanza T005
65%
9.
Viking ProTech NewGen
66%
10.
Bridgestone Turanza 6
58%
11.
Firestone Roadhawk
62%
12.
Falken ZIEX ZE320
57%
13.
Pirelli P ZERO PZ4
56%
14.
Toyo Proxes Comfort
53%
15.
Barum Bravuris 5 HM
57%
16.
Hankook Ventus Prime 4
47%
17.
General Tire Grabber GT Plus
46%
18.
Cooper Zeon 4XS Sport
27%
19.
Continental EcoContact 6
19%
20.
Nokian Hakka Blue 2
Yetersiz veri
Islak dairesel pistte tur süresi
20%
1.
Pirelli P ZERO PZ4
91%
2.
Hankook Ventus Prime 4
79%
3.
Nokian Hakka Blue 3
78%
4.
Bridgestone Turanza T005
77%
5.
Vredestein Ultrac
74%
6.
Falken Ziex ZE320
66%
7.
Toyo Proxes Comfort
69%
8.
Cooper Zeon 4XS Sport
69%
9.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
65%
10.
Michelin Primacy 4+
60%
11.
Firestone Roadhawk 2
60%
12.
Bridgestone Turanza 6
58%
13.
Firestone Roadhawk
55%
14.
Michelin Primacy 5
49%
15.
Continental EcoContact 6
45%
16.
General Tire Grabber GT Plus
36%
17.
Nokian Hakka Blue 2
Yetersiz veri
Karlı zeminde yol tutuşlu
Sürüş konforu
Genel puandaki ağırlık:
5%
1.
Falken Ziex ZE320
Falken Ziex ZE32087%
2.
Michelin Primacy 5
Michelin Primacy 583%
3.
Continental EcoContact 6
Continental EcoContact 679%
4.
Toyo Proxes Comfort
Toyo Proxes Comfort72%
5.
Michelin Primacy 4+
Michelin Primacy 4+68%
6.
Viking ProTech NewGen
Viking ProTech NewGen67%
7.
Pirelli P ZERO PZ4
Pirelli P ZERO PZ465%
8.
Vredestein Ultrac+
Vredestein Ultrac+63%
9.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
Falken ZIEX ZE310 Ecorun57%
10.
Vredestein Ultrac
Vredestein Ultrac56%
11.
General Tire Grabber GT Plus
General Tire Grabber GT Plus53%
12.
Hankook Ventus Prime 4
Hankook Ventus Prime 453%
13.
Cooper Zeon 4XS Sport
Cooper Zeon 4XS Sport47%
14.
Bridgestone Turanza 6
Bridgestone Turanza 647%
15.
Bridgestone Turanza T005
Bridgestone Turanza T00532%
16.
Firestone Roadhawk
Firestone Roadhawk31%
17.
Barum Bravuris 5 HM
Barum Bravuris 5 HM30%
18.
Firestone Roadhawk 2
Firestone Roadhawk 224%
Dış gürültü
100%
1.
Michelin Primacy 5
83%
2.
Falken Ziex ZE320
87%
3.
Continental EcoContact 6
79%
4.
Toyo Proxes Comfort
72%
5.
Michelin Primacy 4+
68%
6.
Vredestein Ultrac+
63%
7.
Viking ProTech NewGen
67%
8.
Pirelli P ZERO PZ4
65%
9.
Falken ZIEX ZE310 Ecorun
57%
10.
Vredestein Ultrac
56%
11.
Hankook Ventus Prime 4
53%
12.
General Tire Grabber GT Plus
53%
13.
Cooper Zeon 4XS Sport
47%
14.
Bridgestone Turanza 6
47%
15.
Bridgestone Turanza T005
32%
16.
Firestone Roadhawk
31%
17.
Barum Bravuris 5 HM
30%
18.
Firestone Roadhawk 2
24%
19.
Nokian Hakka Blue 2
Yetersiz veri
Iç gürültü
0%
1.
Falken ZIEX ZE320
84%
2.
Bridgestone Turanza All Season 6
79%
3.
Continental EcoContact 6
80%
4.
Michelin Primacy 5
75%
5.
Bridgestone Turanza T005
66%
6.
Michelin Primacy 4+
62%
7.
Hankook Ventus Prime 4
68%
8.
Falken Ziex ZE310 Ecorun
59%
9.
Bridgestone Turanza 6
62%
10.
Vredestein Ultrac
53%
11.
Firestone Roadhawk
45%
12.
Nokian Hakka Blue 2
Yetersiz veri
13.
Pirelli P ZERO PZ4
Yetersiz veri
Sürüş konforu
0%
1.
Nokian Hakka Blue 3
89%
2.
Michelin Primacy 5
76%
3.
Bridgestone Turanza T005
72%
4.
Michelin Primacy 4+
73%
5.
Bridgestone Turanza 6
73%
6.
Falken ZIEX ZE320
66%
7.
Falken ZIEX ZE310 EcoRun
66%
8.
Hankook Ventus Prime 4
63%
9.
Pirelli P Zero PZ4
60%
10.
Vredestein Ultrac
57%
11.
Toyo Proxes Comfort
55%
12.
Vredestein Ultrac+
51%
13.
Firestone Roadhawk
39%
14.
Firestone Roadhawk 2
37%
15.
Nokian Hakka Blue 2
Yetersiz veri